Sākums

SIA “Nukleārās medicīnas centrs” saņem zāļu ražotāja Labas Ražošanas Prakses atbilstības sertifikātu

2017. gada 18. augustā SIA “Nukleārās medicīnas centrs” (NMC) saņēma Zāļu valsts aģentūras Labas Ražošanas Prakses (LRP) atbilstības sertifikātu, kas apliecina NMC radiofarmaceitisko preparātu ražotnes atbilstību normatīvo aktu un LRP prasībām. Tā kā LRP sertifikāts ir atzīts visā pasaulē, NMC var uzsākt radiofarmaceitisko preparātu ražošanu un eksportu ārvalstu pasūtītāju vajadzībām.


 Zāļu valsts aģentūras inspekcija SIA “Nukleārās medicīnas centrs” radiofarmaceitiskajā ražotnē

SIA “Nukleārās medicīnas centrs” (NMC) turpina virzību uz savu mērķi – Labas Ražošanas Prakses (LRP jeb GMP, angl. Good Manufacturing Practice) sertifikāta saņemšanu radiofarmaceitisko preparātu ražošanai, kas apliecina ražošanas augstos kvalitātes standartus un produkcijas drošību.

2017. gada 19. jūnijā notika kārtējā Zāļu valsts aģentūras inspekcija, kas vērtēja NMC radiofarmaceitisko preparātu ražotnes atbilstību normatīvo aktu un LRP prasībām. Inspekcija noritēja sekmīgi, un NMC saņēma pozitīvu vērtējumu. Sertifikāta noformēšana un izsniegšana sagaidāma mēneša laikā.

Inspekcijas pozitīvais vērtējums ir komandas kopējā un rūpīgā darba rezultāts, kas apliecina, ka ieguldītais darbs ir atbilstoši novērtēts un mēs ar to lepojamies. Latvijas Republikas Zāļu valsts aģentūra ir starptautiski atzīta un akreditēta farmaceitisko ražotāju uzraudzības institūcija, līdz ar to tās izsniegtais LRP sertifikāts tiek atzīts visā pasulē, ne tikai Latvijā un Eiropas Savienībā. Tas mums paver durvis uz starptautiskajiem tirgiem un motivē mūs turpināt nepārtrauktu izaugsmi un pilnveidi.


Starptautiski IAEA apmācību kursi “PET/CT in oncology”
No 3. līdz 5. oktobrim SIA "Nukleārās Medicīnas centrs" (NMC) notiek trīs dienu starptautiski apmācību kursi “PET/CT in oncology”, par pozitronu emisijas tomogrāfijas/ datortomogrāfijas (PET/CT) metodes pielietošanu dažādu onkoloģisko slimību diagnostikā. Kursi notiek ar Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras atbalstu, un to direktore un organizatore Latvijā ir NMC Nukleārās medicīnas departamenta direktore Marika Kalniņa. Mācībās piedalās ap 40 nukleārās medicīnas ārstu un radiologu no Latvijas, Austrumeiropas un NVS valstīm, savukārt kursus vada starptautiski atzīti un pieredzējuši lektori, PET/CT speciālisti, no Spānijas, Dānijas, Nīderlandes, Austrijas. Kursu noslēdzošā diena 6. oktobrī tiks aizvadīta Liepājā, kur radioloģijas skolas (“School of Radiology. PET/CT in oncology”) ietvaros 150 radioloģijas speciālistiem tiks sniegtas pamata zināšanas par PET/CT metodi.

 


SIA "Nukleārās medicīnas centrs" (NMC) ietvaros darbu sācis ciklotrona komplekss.

2016. gada 15. jūnijā SIA "Nukleārās medicīnas centrs" (NMC) ietvaros darbu sāka Baltijas valstīs unikāls ciklotrona komplekss, kas nodrošina radiofarmaceitisko preparātu izstrādi onkoloģisko slimību diagnostikas vajadzībām, kā arī veicinās nukleārās medicīnas, radioķīmijas un radiofarmācijas inovāciju un tehnoloģiju attīstību Baltijas reģionā. NMC ir šobrīd vienīgais uzņēmums Baltijas reģionā, kas nodrošina pilnu ciklu, sākot no diagnostikai nepieciešamo preparātu ražošanas ciklotronā līdz onkoloģisko pacientu izmeklēšanai ar PET/CT metodi.

                     

Akceptēts SIA „Nukleārās medicīnas centrs” laboratorijas ēkas būvprojekts

2014.gada 19.februārī pēc saskaņošanas procedūras Rīgas pilsētas Būvvalde akceptēja SIA „Arhitektu birojs ARTEKS” izstrādāto būvprojektu „Nukleārās medicīnas centra laboratorijas ēka”. Pašreiz notiek intensīvi sagatavošanās darbi būvniecības iepirkuma izsludināšanai un ēkas ...

Iepirkumu aktualitātes

Noslēgts līgums par vidējas jaudas ciklotrona un ar to saistito iekārtu piegādi 2013.gada 28.jūnijā tika noslēgts piegādes līgums starp SIA „Nukleārās medicīnas centrs” (NMC) un Ion Beam Applications S.A. (Beļģija), kurš ...